Intencje


Nowenna odprawiana jest w każdy piątek podczas Mszy św. o godz.19.00.

Jasnogórska Rodzina Rożańcowa

  Jasnogórska Rodzina Różańcowa jest wspólnotą modlitewną, która od wielu już lat istnieje przy Bazylice Na Skałce. W chwili obecnej gromadzi kilkadziesiąt osób, w różnym wieku, które poprzez modlitwę różańcową i wypełnianie Statutu Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej pragną służyć Kościołowi - Świętej Matce naszej, Ojcu Świętemu, wspierać dzieło ewangelizacji oraz dążyć do uświęcenia własnego i bliźnich, szczególnie swoich bliskich oraz „tych, którzy najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia”.
    W każdą pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca o godz. 10.30 cała wspólnota spotyka się na Mszy św. w Bazylice Paulinów Na Skałce, odprawianej w intencji o Boże błogosławieństwo dla wszystkich Członków Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej oraz o życie wieczne dla zmarłych czcicieli Różańcowej Pani. Po Mszy św. odmawiany jest zawsze Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
    Raz w miesiącu odbywa się także spotkanie na wspólne rozważania o aktualnych sprawach Kościoła. Obecnie dotyczą one przeżywania Liturgii Mszy św. z racji Roku Eucharystii.
    Kilkukrotnie w ciągu roku odbywają się także wspólne spotkania, mające na celu braterskie spotkanie, życzliwa rozmowę oraz omówienie bieżących problemów funkcjonowania Wspólnoty i jej zadań w dzisiejszym świecie.
    W okresie od maja do października Jasnogórska Rodzina Różańcowa organizuje pielgrzymki autokarowe do sanktuariów Maryjnych. Są one przeżywane jako dni skupienia, naznaczone modlitwą różańcową, przeżywaniem Mszy świętej, a także duchem wspólnoty i życzliwości. Poznawanie świątyń naznaczonych cudowna obecnością Maryi łączy się zwykle również ze zwiedzaniem miejsc o znaczeniu historycznym i kulturowym oraz podziwianiem piękna stworzonego przez Boga świata. Nie brakuje też wspólnej radości. 
    

Modlitwa nad nowymi członkami Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej:

Wszechmogący i miłosierny Boże, Ty z niepojętej miłości do nas zechciałeś, aby Twój Syn, za sprawą Ducha Świętego, przyjął ciało z Maryi Dziewicy; poniósł śmierć na krzyżu i powstał z martwych. Pobłogosław wszystkich, którzy ustami i sercem modlić się będą na tych różańcach ku czci Rodzicielki Twojego Syna. Niech trwają w prawdziwej pobożności i zasłużą na to, aby u kresu życia stanąć przed Twoim obliczem razem z Najświętszą Maryją Panną. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

Modlitwa zawierzenia nowego członka
Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej:

Ja NN., obieram Cię dziś, Bogarodzico Dziewico Maryjo,
za moją Patronkę i Orędowniczkę,
pokornie prosząc, abyś mnie ustawicznie wspomagała
we wszystkich moich potrzebach,
teraz i w godzinę śmierci mojej. Amen.

 

Wadowice


na Bachledówce

Droga Krzyżowa w Czernej

Msza św. w Tatrach

Prymicyjne błogosławieństwo

w Dolinie Chochołowskiejze sztandarem podczas Procesji Stanisławowskiej
 Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Programista PHP: Michał Grabowski Projekt: Michał Zabielski