Intencje


Nowenna odprawiana jest w każdy piątek podczas Mszy św. o godz.19.00.

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego 2019 | 2019-01-12

1. Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się liturgicznie Okres Zwykły. Zgodnie z polską tradycją, możemy śpiewać jeszcze kolędy do 2 lutego, tj. do Święta Ofiarowania Pańskiego.
Dziś o godz. 10.30 Msza św. w intencjach pielgrzymów i dobrodziejów Pieszej Pielgrzymki ze Skałki na Jasną Górę. Po Mszy św. spotkania opłatkowe w piwnicy akademickiej.
Natomiast o godz. 15.30 Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zespołem Aspergera i ich Rodzin "Jestem ZA" zaprasza na Mszę św. osoby z zespołem Aspergera (szczególnie dzieci), oraz ich  rodziny i przyjaciół; po Eucharystii spotkanie przy kawie i herbacie w sali akademickiej.

2. W sobotę 12 stycznia rozpoczęliśmy w Bazylice na Skałce uroczystą Nowennę do św. Pawła Pierwszego Pustelnika, zwaną potocznie Pawełkami. Nowenna ta jest połączona z Mszą św. wieczorną sprawowaną w dni powszednie o godz. 19.00, a w niedzielę o 17.30. Zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy paulińskiej.

3. W sobotę 19 stycznia Chór Świętego Michała uświetni Mszę św. o godz. 19.00 sprawowaną w ramach nowenny ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika. W wykonaniu Missa A-dur „in nativitate Domini” op. 126 Josepha Rheinbergera. Dyrygent: Ewa Kieres, organy: Dawid Rzepka.
Po Mszy św. zapraszamy na wspólne kolędowanie.

4. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek 15 stycznia Uroczystość Św. Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy Zakonu Paulinów; w środę 16 stycznia Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Pustelników, Matki i Opiekunki Zakonu Paulinów; w czwartek 17 stycznia wspomnienie św. Antoniego, opata; w sobotę 19 stycznia w Zakonie Paulinów obchodzimy wspomnienie św. Makarego Wielkiego, opata.

5. W przyszłą niedzielę 20 stycznia przypada zewnętrzna Uroczystość św. Pawła Pierwszego Pustelnika. O godz. 10.30 Msza św. Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Po Mszy św. modlitwa różańcowe i spotkanie opłatkowe. O godz. 17.30 suma odpustowa, której przewodniczyć będzie opat krakowskiego klasztoru Cystersów w Mogile – o. dr Piotr Chojnacki. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza rodziny z dziećmi, ponieważ w czasie uroczystej liturgii przewidziane jest specjalne błogosławieństwo dla dzieci oraz tradycyjne słodkie upominki dla najmłodszych.

6. Wyrażamy głęboką wdzięczność wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszego klasztoru, seminarium i bazyliki. Za okazane dobro obiecujemy pamięć w modlitwie.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Programista PHP: Michał Grabowski Projekt: Michał Zabielski